İletişim Bilgileri
İzmir Psikolog Doğan Tura
İzmir Psikolog

Online Psikolog İle Yardımcı Olacak Stratejileri Öğrenme

resim
Online psikolog bireylerin terapi süreçlerine daha fazla kontrol kazanmalarını sağlar. Danışanlar, kendi hızlarında ilerleyebilir, önceki seansları tekrar inceleyebilir ve terapi notlarına erişebilirler. Bu, bireylerin terapi sürecine daha aktif bir şekilde katılımını teşvik eder. Online psikologluk hizmetleri kullanılırken dikkate alınması gereken bazı önemli hususlar da bulunmaktadır. Mahremiyet ve güvenlik konularının özenle ele alınması, danışanların gizliliğini korumak için kritik önem taşır. Uzman Psikolog Doğan Tura ile profesyonel destek alabilirsiniz. Terapistler, aile üyeleriyle birlikte çalışarak iletişim sorunlarını çözmeye, sınırları belirlemeye ve sağlıklı bir aile dinamikleri oluşturmaya yardımcı olurlar.

Psikoloğun Etik Kurallara Uygunluğu


Online psikolog terapiye başlamadan önce danışanlar, seçtikleri platformun ve psikoloğun etik kurallara uygunluğunu kontrol etmelidirler. Online psikologlar, modern yaşamın getirdiği dinamiklere uyum sağlayan, esnek, erişilebilir ve kişiselleştirilmiş bir terapi deneyimi sunan profesyonellerdir. Gelişen teknoloji ve artan dijitalleşme ile birlikte, online psikologluk hizmetleri, psikolojik destek arayan bireylere daha geniş bir perspektiften yardım sunma imkanı sağlamaktadır. Uzman Psikolog Doğan Tura ile profesyonel destek alabilirsiniz. 
Online psikolog bireyin geçmişindeki travmatik deneyimleri anlamak için detaylı bir geçmiş analizi yapar. Terapist ve birey, çalışma sürecinde odaklanılacak hedefleri belirler. Bu hedefler, genellikle travmatik anılarla ilişkilidir. Birey, terapistin rehberliğinde travmatik anıları düşünürken, aynı anda göz hareketleri, ses tonu veya dokunsal uyarım gibi bilateral uyarım tekniklerine maruz kalır. Bu aşamada, bireyin travmatik anılarıyla ilgili düşünce ve duyguları daha sağlıklı bir şekilde ele alınır. İzmir Anka Psikoloji Merkezi ile tüm desteği almanız mümkün olmaktadır. 

Psikoloji Merkezi ile Online Psikolog Hizmeti 


Negatif inançlar değiştirilir ve olumlu düşünceler güçlendirilir. Terapist, bireyin gelecekteki zorluklarla başa çıkmasına yardımcı olacak stratejileri öğretir ve bu yeni becerilerin uygulanması konusunda destek sağlar. EMDR terapisi, bireylerin yaşadıkları travmatik deneyimleri daha sağlıklı bir şekilde işlemelerine ve duygusal iyileşmeye ulaşmalarına yardımcı olan etkili bir terapi yaklaşımıdır. Her bireyin benzersiz ihtiyaçları olduğu unutulmamalı ve terapi süreci kişiye özel olarak uyarlanmalıdır. İzmir Anka Psikoloji Merkezi ile tüm desteği almanız mümkün olmaktadır. 

Online Psikolog İle Yardımcı Olacak Stratejileri Öğrenme